Образец иска о взыскании алиментов (позовна заява про стягнення аліментів)

размещено в: Полезности | 320
Зразок позовної заяви про стягнення аліментів 2016-2019. В твердой денежной сумме или в части от заработка (дохода).

17.05.2017 года был принят Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления защиты права ребенка на надлежащее содержание путем совершенствования порядка взыскания алиментов».

08.07.2017 года он вступил в силу.

Кроме увеличения минимального размера алиментов этим законом был изменен порядок взыскания алиментов и способы взыскания. Перед обращением в суд с заявлением о взыскании алиментов, сначала определитесь с способом взыскания алиментов и видом заявления, с которым вы должны обратиться в суд (с иском или с заявлением о выдаче судебного приказа. Образцы заявлений о выдаче судебных приказов найдете по ссылке).

ВАЖНО!

С 08.07.2017 года способ взыскания алиментов теперь выбирает сам взыскатель (истец) и он не зависит от того имеет ли доход плательщик алиментов или нет.

Так, по решению суда средства на содержание ребенка (алименты) присуждаются в части от дохода его матери, отца или в твердой денежной сумме по выбору родителя или других законных представителей ребенка, вместе с которым проживает ребенок.

Способ взыскания алиментов, определенный решением суда, изменяется по решению суда по иску получателя алиментов.

Для назначения минимального размера алиментов не требуется обращаться в суд с исковым заявлением, а нужно обратиться с заявлением о выдаче судебного приказа (образец приказа в этой теме).

Таким образом, тот из родителей или других законных представителей ребенка, вместе с которым проживает ребенок, имеет право обратиться в суд с заявлением о выдаче судебного приказа о взыскании алиментов в размере на одного ребенка — одной четверти, на двух детей — одной трети, на трех и более детей — половины заработка (дохода) плательщика алиментов, но не более десяти прожиточных минимумов на ребенка соответствующего возраста на каждого ребенка.

Или, по своему усмотрению, с заявлением о выдаче судебного приказа  о взыскании алиментов в размере 50 процентов прожиточного минимума для ребенка соответствующего возраста.

Если вы желаете взыскать алименты в ином раз мере, чем указано в п.1,2, то Вам  следует обращаться в суд с исковым заявлением. См. образец в этой теме.

Если уже принималось решение о взыскании алиментов, но вы хотите увеличить размер алиментов или изменить способ их взыскания, то см. Образец иска об увеличении размера алиментов.

До _______ суду _________ області
м. ___________, вул. ___________

Позивач: ПІБ повністю, поштовий індекс, повна адреса, паспорт серія …… № ….. виданий 19.03.2011 року Бердянським МВ ГУМВС України в Запорізькій області, реєстраційний номер облікової картки платника податків …… засоби зв’язку

Відповідач: ПІБ повністю, поштовий індекс, повна адреса, засоби зв’язку, (если паспортные данные ответчика и его идентификационный код неизвестен, то указываем следующую фразу) інші засоби зв’язку, офіційні електронні адреси та інші дані, які ідентифікують  особу не відомі

П О З О В Н А   З А Я В А

(про стягнення аліментів)

____________ року я, позивач, ___________ року народження, уклала шлюб з ________________, ______________ року народження, який ми зареєстрували ___________ року у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану по м. ________ міськрайонного управління юстиції ________області, про що зроблений актовий запис № _____ (додаток 1).

Если  родители не состояли в браке, то указываем о фактических брачных отношениях и когда эти отношения возникли и прекратились.

У шлюбі  у нас народилася неповнолітня дитина:________________ (П.І.Б.), _________ року народження (додаток 2).

Обязательно указываем несовершеннолетних детей от брака, их ФИО, а так же год рождения. Если ребенок родился не в браке, то указываем: «Від наших стосунків у нас народилася….»

Дитина проживає разом з позивачем (додаток 3).

Шлюб між нами розірвано ____________ року.

Если барк расторгнут, то указываем об этом и прилагаем копию соответствующего решения.

Відповідно до ст. 180 СК України,  батьки зобов’язані утримувати  дитину  до  досягнення  нею повноліття, а  відповідач, останнім часом, з _________ року не бере участі у вихованні та утриманні нашої спільної дитини.

Тут указываем время, с какого ответчик перестал содержать ребенка.

Відповідно до ст.3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року (ратифікована постановою Верховної Ради України  від 27 лютого 1991 року №789-XII і набула чинності для України  27 вересня 1991 року), в усіх діях щодо дітей,  незалежно від того,  здійснюються вони державними чи приватними установами,  що займаються питаннями соціального    забезпечення,    судами,    адміністративними    чи законодавчими   органами,    першочергова    увага    приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

А відповідно до ст. 27 цієї Конвенції, держави-учасниці визнають право кожної  дитини  на  рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.

Відповідно до ч. 1,2,3,4,5 ст. 150 СК України, батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей,  любові до своєї  сім’ї  та  родини,  свого народу, своєї Батьківщини. Батьки  зобов’язані  піклуватися  про здоров’я дитини,  її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов’язані  забезпечити  здобуття  дитиною  повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Батьки зобов’язані поважати дитину. Передача  дитини  на  виховання  іншим  особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї.

Таким чином, дитині, в усякому разі, повинен бути забезпечений належний рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Такий належний рівень у будь-якому разі не повинен бути меншим, ніж прожитковий мінімум.

Такий рівень я одна не зможу забезпечити, тому батько, який здоровий та працездатний, зможе сплачувати аліменти на рівні 1/3 частки  з усіх видів заробітку (доходу), оскільки працює  в ФОП «_________» на посаді бухгалтера та має постійний дохід у розмірі 5 500 грн. (довідка з місця роботи буде надана в судове засідання).

Обязательно указываем в иске место роботы, должность и размер зарплаты. Желательно к иску приобщить и справку о доходах. Если есть проблемы в ее получении, то необходимо суд просить ее истребовать  у соответствующего субъекта.

Если ответчик не имеет доходов и не работает, то указываем об этом и указываем размер алиментов, которые Вы хотите взыскать.

Також, відповідно до сімейного законодавства, батьки рівні у своїх обов’язках щодо утримання дітей.

Таким чином, при сплаті позивачем аліментів на рівні 1/3 частини від усіх видів заробітку   забезпечується наша рівність при несенні обов’язку утримання дитини.

 Или меняем на алименты в твердой денежной форме:

Таким чином, при сплаті позивачем аліментів у сумі 2 000 грн.  забезпечується наша рівність при несенні обов’язку утримання дитини.

Крім цього, відповідно до вимог Сімейного кодексу України (ст. 182-184), вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров’я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Так, позивач інших утриманців  немає, він працездатний, отримує дохід, має нерухоме майно, ьтранспортний засіб, його стан здоров’я дозволяє працювати, а тому вважаю він може сплачувати такий розмір аліментів.

Если указывается такого рода обстоятельства, то необходимо приложить соответствующие доказательства (документы, справки, извлечения из реестра недвижимого имущества, регистрационное свидетельство на авто и т.д.)

На підставі викладеного та у відповідності до ст.ст. 150, 180 – 184 СК України, керуючись ч. ст. 174,175 ЦПК України,

П Р О Ш У:

Стягнути з _______________ (ПІБ), _________ року народження, на користь __________ (ПІБ), ________ року народження, аліменти на утримання неповнолітнього сина ___________ (ПІБ), _______ року народження, в розмірі 1/3 частки  з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з  ______ року (указываем дату подачи иска) і до  повноліття дитини.

если в части от заработка:

Стягнути з _______________ (ПІБ), _________ року народження, на користь __________ (ПІБ), ________ року народження, аліменти на утримання неповнолітнього сина ___________ (ПІБ), _______ року народження, в розмірі 2000 гривень, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з  ______ року (указываем дату подачи иска) і до  повноліття дитини.

Додатки:

  1. Копія свідоцтва про укладення шлюбу – 2 екз.;
  2. Копія свідоцтва про народження – 2 екз.;
  3. Довідка про склад сім’ї – 2 екз.;
  4. Копія паспорту – 2 екз.;
  5. Копія позовної заяви.

Підтверджую про те, що мною не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав до цього чи іншого суду на території України.

„12” січня 2019 року                                 _____________ ПІБ


Примечания:

Все документы, которые прилагаете к иску о взыскании алиментов, в том числе и сам иск, необходимо делать в двух экземплярах.

Один комплект документов для суда. Суду прилагаем, как правило, оригиналы документов, можно конечно и копии, но тогда в судебное заседание необходимо взять оригиналы.

Второй комплект документов для ответчика. Можно только копии.

Судебный сбор за подачу иска о взыскании алиментов не оплачивается.

Иски о взыскании алиментов могут предъявляться по зарегистрированному месту жительства или пребывания истца.

С 05.10.2016 года дата рождения ответчика должна быть обязательно указана в иске и в исполнительном листе!

320 ответов

  1. Екатерина

    Добрый день, Максим! Подскажите, пожалуйста, где можно взять образец заявления на взыскании алиментов на совершеннолетнего ребенка с 18 до 23 лет? Учится в университете, справка есть. 18 лет исполняется в конце октября этого года. До 18 лет я получаю алименты в размере 1/4 всех доходов ответчика. На большее не претендую. Как понимаю, нужно писать заявление о выдаче судебного приказа. Кто должен подавать это заявление? Я или сын? В какой форме?
    Спасибо.