Вторая очередь наследников по закону (ст. 1262 ГК Украины)

размещено в: Наследование | 0

Во вторую очередь право на наследование по закону имеют родные братья и сестры наследодателя, его бабушка и дед как со стороны отца, так и со стороны матери.

За відсутності спадкоємців першої черги спадкоємцями дру­гої черги є повнорідні і неповнорідні брати і сестри спадкодав­ця, тобто як ті, що мають спільних батьків, так і єдиноутробні (ті, які мають спільну матір) та єдинокровні (ті, що мають спільного батька), а також його дід та баба, з боку як батька, так і ма­тері.

Зведені брати і сестри (тобто такі, які мають різних батьків, що уклали між собою шлюб) право на спадкування один після одного не набувають.

Доказом родинних відносин спадкоємців зі спадкодавцем є свідоцтва органів реєстрації актів цивільного стану про наро­дження, копії актових записів, копії рішень суду, що набрали законної сили, про встановлення факту родинних відносин.

Дід та баба з боку матері спадкують завжди, а з боку батька у тих випадках, коли у передбаченому законом порядку встановлено юридичний зв’язок дитини з батьком.

Доказом родинних зв’язків тут буде свідоцтво про народження їх сина або дочки та свідоцтво про народження онука чи онуки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *