Образец иска о признании лица утратившим право пользования квартирой

снять с регистрацииКак выписать человека из квартиры через суд? Как выписать человека из жилья, если он не собственник? Как выписать человека через суд без его присутствия? Как выписать человека из квартиры без его согласия? Как выписать прописанного? Можно ли выписать бывшего  мужа? Как выписать ребенка? как снять человека с регистрации? Об этом было сказано в материалеПризнание лица утратившим право пользования жилым помещением“. Ниже собственно образец подобного иска.



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-4816147424048977"
data-ad-slot="1356621079"
data-ad-format="auto">

До Бердянського міськра суду
Запорізької області
м. Бердянськ, вул. Консульська, 64

Позивача: П.І.Б.,
71100, Запорізька область,
вул. ___________,
м. Бердянськ

Відповідач: П.І.Б.,
71162, Запорізька область,
с. Новопетрівка, Бердянський район,
вул.__________

П О З О В Н А   З А Я В А
про усунення перешкод в користуванні та володінні квартирою, шляхом визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням

 

Мені, П.І.Б., на підставі свідоцтва про право на власність від 25.03.2004 року належить квартира № 3 по вулиці П…, у м.___________.

У квартирі № 3 по вулиці П…., у м. ___________і зареєстрована колишня невістка мого сина – П.І.Б., _____ року народження.

Після розірвання шлюбу, десь з літа 20154року, П.І.Б. за зазначеною адресою не проживає, оскільки їх сім’я з моїм сином розпалася і вони переїхала на постійне мешкання до своєї матері у с. ______________, Бердянського району і мешкають по вул.__________.

З літа 2014 року, відповідачікомунальні платежі не сплачує, участі в утриманні квартири не приймають.

Між моїм сином П.І.Б. та П.І.Б., 18 лютого 2013 року, рішенням Бердянського міськрайонного суду Запорізької області був розірваний шлюб.

Згідно до рішення суду, сторони не проживають разом з 2011 року, спільне господарство не ведуть.

Згідно ст. 6 “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні законних підставах, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

В той же час, поки відповідач мешкає в іншому місці — ми сплачуємо комунальні платежі з урахуванням зареєстрованих у житловому будинку осіб.

Конституцією України (ст. 41) та ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналася 17 липня 1997 року відповідно до Закону України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції», закріплено принцип непорушності права приватної власності, який означає право особи на безперешкодне користування своїм майном та закріплює право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном, на власний розсуд вчиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Способи захисту права власності передбачені нормами ст. ст. 16, 386, 391 ЦК України, зокрема, ст. 391 ЦК України передбачається, що власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном, які не пов’язані із позбавленням володіння.

Об’єктом власності особи може бути, зокрема, житло – житловий будинок, садиба, квартира (ст. ст. 379, 382 ЦК України). Права власника житлового будинку квартири визначені ст. 383 ЦК України та ст. 150 ЖК України, які передбачають право власника використовувати житло для власного проживання, проживання членів сім’ї, інших осіб і розпоряджатися своїм житлом на власний розсуд. Обмеження чи втручання у право власника можливе лише з підстав, передбачених законом.

Відповідно до ст. 405 ЦК України, члени сім’ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником. Член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Через те, що у будинку зареєстровані інші особи, які там не проживають, я не можу отримати субсидію, а після суттєвого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги це дуже негативно впливає на мій матеріальний стан, тому я не можу повно користуватися своїми правами.

Таким чином, виникла необхідність визнати особу такою, що втратила право користування квартирою.

Іншого способу захисту моїх прав, як власника, ніж судового, не встановлено, оскільки відповідно ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зняття з реєстрації місця проживання у цій ситуації здійснюється тільки на підставі остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням).

Відповідно до ч. 9 ст. 110 ЦПК України, позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред’являються за місцезнаходженням
майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

Відомо, що останнім місцем проживання відповідачів є домоволодіння у с. Новопетрівка, Бердянського району по вул.___________.

Додаткові докази, відповідно до вимог ст. 27,31, 131 ЦПК України будуть надані суду до або під час попереднього судового засідання у справі, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться, – до початку розгляду справи по суті.

Таким чином, враховуючи, що Відповідач за власним бажанням не проживає в квартирі та не мешкає там понад встановленого річного строку, має інше місце проживання, перешкод в користуванні квартирою їй ніхто не чинив, участі в утриманні квартири Відповідач не приймає та
керуючись ст. 6, ч. 1 ст. 7 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», 391 ЦК України, ст. ст. 3, 118,119 ЦПК України,-

П Р О Ш У:

1. Викликати в судове засідання свідків:
– ПІБ, яка мешкає за адресою: вул. П,……, 5 кв. 4, м. Бердянськ, Запорізької області;
– ПІБ, який мешкає за адресою: вул. …….., 5 кв. 8, м. Бердянськ, Запорізької області, які можуть підтвердити обставини щодо не проживання відповідачів у квартирі з літа 2014 року і по теперішній час.

2. Усунути, мені, П.І.Б., перешкоди у здійсненні права користування та володіння квартирою, шляхом визнання П.І.Б., такою, що втратила право користування квартирою № 3 по вулиці П……, у м.____________ Запорізької області.

Додатки:
1.Копії паспорту та ІПН;
2.Довідка про склад сім’ї;
3.Копія свідоцтва про право на власність;
4.Копія витягу з реєстру;
5.Копія технічного паспорту;
6.Копія рішення суду від 18.02.2014 року;
7.Квитанції про сплату судового збору
8.Копія позовної заяви – 1 екз.

«16» квітня 2016 р. _______________ ПІБ

Образец иска о признании лица утратившим право пользования квартирой: 4 комментария

  1. Добрый день, Максим Игоревич. Может ли выписать меня, мужа и сына 8 лет без нашего присутствия, в судебном порядке, свекровь, если она единственный владелец квартиры, а мы только прописаны и уже 3 года не проживает там. И какие документы нужны для этого. Благодарю заранее за ответ!

    1. Добрый! Да, может. Ей нужны правоустанавливающие документы на квартиру, тех. паспорт, справка о составе семьи, пару свидетелей, которые подтв. что вы там не проживаете и т.д.

  2. Скажите, а есть ли обратная процедура.
    Я развелась, двоих несовершеннолетних детей оставили со мной. Вскоре я вышла замуж за иностранца и уехала заграницу с детьми. Возражений со стороны отца не было, ведь все совместное имущество не делили, все ему, на алименты ни когда не подавала. При визите на Родину с детками в 2013, требовалось опять разрешение на выезд несовершеннолетних детей. Муж его дал, с условием, что я выпишу детей с его жилплощади. В этом году мой 20 летний сын решил жить на Украине. И возможности прописки у него нет. Отец отказывается.

    1. Если уже он был выписан, но снова зарегистрироваться он может только с согласия мужа.

Комментарии запрещены.